9 °c

Ya Gomis satılacak ya da Rodrigues

2016’da UEFA’ya verdiği mali disiplin sözlerini yerine getiremeyen Galatasaray, hem 6 milyon Euro para cezasına çarptırıldı hem de beklediği gibi transfer kısıtı cezası ile karşı karşıya kaldı.

Spor Haberi
Ya Gomis satılacak ya da Rodrigues
Ya Gomis satılacak ya da Rodrigues

Galatasaray Transfer Haberleri bugün, UEFA'nın kısıtlmasına göre şekilleniyor. Hürriyet'in haberine göre Çinlilerin yoğun ilgi gösterdiği Gomis, 33 yaşında olması, yıllık maliyetinin yüksek olması, başarılı geçirdiği sezonun ardından teklifler alması nedeniyle listenin başında... Fransız yıldıza 10-15 milyon Euro düzeyinde teklif gelirse masaya oturulacak. Ayrıca Maicon, Feghouli ve Belhanda için de cazip teklif gelmesi durumuda yönetim bu isimleri göndermeye sıcak bakıyor. Bu dört isme teklif gelmez ise B planı olarak, İspan

Garry Rodrigues, Gomis'e kaç asist yaptı?


Whoscored'ın verilerine göre, Süper Lig'de gol bağlantısı en yüksek ikili Garry Rodrigues ve Bafetimbi Gomis oldu. Garry Rodrigues, Bafetimbi Gomis'e tam 7 asist yaptı. Bu ikiliyi Edin Visca ve Emmanuel Adebayor ikilisi takip ederken, Visca, Togolu golcüye 5 asist yaptı. 

3. sırada yine Galatasaray'dan bir bağlantı var. Younes Belhanda, Gomis'e 4 asist yaparken, Nabil Dirar da Giuliano'ya 4 gol attırdı. Ayrıca ligin en skorer takımlarından biri olan Alanyaspor'da da güçlü bağlantılar söz konusu. 

Sezonun ilk yarısında Emre Akbaba, Vagner Love'a tam 4 gol attırırken, onun ayrılması sonrasıda golleri Emre Akbaba attı ve asistleri de Efecan Karaca yaptı. Efecan Karaca da Emre Akbaba'ya 4 gol attırdı.yolların gözdesi Garry Rodrigues devreye girecek! 

Sıradaki Haber