17 °c

Beşiktaş'tan 5 yıllık imza! Anlaşma tamam...

Elindeki yıldızlarla sözleşme imzalamaya hazırlanan Beşiktaş, İspanyol file bekçisi Fabri ile 5 yıllık prensip anlaşmasına vardı.

Spor Haberi
Beşiktaştan 5 yıllık imza! Anlaşma tamam...
Beşiktaş'tan 5 yıllık imza! Anlaşma tamam...

Beşiktaş yönetimi, İspanyol kaleci Fabri'de mutlu sona ulaştı. Tolgay Arslan ve Oğuzhan Özyakup'tan sonra Fabri ile de uzun süreli sözleşme imzalamak isteyen siyah beyazlılar, 30 yaşındaki İspanyol kaleci ile prensip anlaşmasına vardı.

Ailesiyle birlikte İstanbul'da olmaktan mutlu olduğu için kariyerine Beşiktaş'ta devam etmek isteyen Fabri, yönetile yaptığı görüşmede; "Şu an için şampiyonluk yarışındayız. Sözleşme meselesi çok önemli değil. Sezon sonunda oturup, konuşuruz. Size zorluk çıkaracak değilim. Ben burada çok mutluyum." ifadelerini kullandığı belirtildi.

Kontratı 2019'da bitecek olan Fabri ile 5 senelik sözleşme imzalamak isteyen Kartal'ın, tecrübeli kalecinin takımda kalmasına kesin gözüyle baktığı öğrenildi. Teknik direktör Şenol Güneş'in raporu doğrultusunda İspanyol eldivenle sezon bitiminde sözleşme imzalayacak olan yönetim, Fabri'nin yıllık ücretinde de iyileştirme yapacak.

Bu arada Fabri-Tolga Zengin ikilisinin arkasından yeni kaleciler yetiştirmek isteyen siyah beyazlılar, Utku Yuvakuran'ı ise önümüzdeki sezon sürekli forma şansı bulabileceği bir takıma kiralamaya çalışacak.

Sıradaki Haber